Interpelacje i zapytania radnego

Szanowni Państwo,


Pod tym linkiem mogą Państwo monitorować złożone przeze mnie wnioski:
Jeśli mają Państwo jakiś problem lub sugestie dotyczącą poprawy funkcjonowania naszej Gminy - proszę o kontakt. Cały czas aktywnie współpracuję, w ramach Zarządu Osiedla nr 6 z Panią Przewodniczącą Ireną Rybarczyk. Razem staramy się rozwiązywać problemy naszej okolicy, ale potrzebujemy Państwa wsparcia. Powyższe wnioski nie są wszystkimi jakie składamy. Część dotyczącą spraw bieżących przekazujemy pismem jako Zarząd Osiedla lub pocztą elektroniczną.

👉Poprawa warunków życia w Mosinie zależy od naszego wspólnego zaangażowania. Zachęcam do zgłaszania rzeczy, które przekażę do realizacji przez Burmistrza Gminy Mosina tj.:

- inicjatywy, które może przeprowadzić Gmina,
-funkcjonowanie gminnej komunikacji publicznej oraz jednostek administracji publicznej (Ośrodki Kultury, Sportu, Straż Miejska, Urząd Miejski, Targowiska itp. )

Przekazane przez Państwa sprawy, zgłoszę odpowiednim służbom w Urzędzie Miejskim. Zobowiązuje się również kontrolować przebieg realizacji wniosku.
 

Zachęcam do kontaktu!  

Komentarze

 1. Witam, bardzo proszę o interwencję w sprawie (już zarastającego) samochodu Renault, który od kilku miesięcy stoi na parkingu przy ul. Prusa. Samochód blokuje miejsce, a wszyscy wiemy, że cały czas jest go za mało do parkowania. Poza tym bardzo proszę, aby podczas kolejnego spotkania z mieszkańcami poruszyć temat parkowania na ul. Prusa, bo zdaje się, że niektórzy mieszkańcy tego kawałka osiedla uzurpują sobie prawo do drogi gminnej myśląc, że jest ich prywatną i wykrzykują groźby w stosunku do ludzi parkujących w pobliżu ich posesji.

  Dziękuję z góry i pozdrawiam
  Przemek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację - postaram się ustalić właściciela. Sprawę znam dogłębnie ponieważ mieszkam przy ulicy Prusa od urodzenia.

   Temat nie jest jednak taki prosty jak się wydaję.
   Mieszkańcy przed budową bloku FH protestowali m.in. z tego powodu, że brakuje miejsc postojowych. Gmina nie wysłuchała postulatów, łącznie z petycjami i "zadecydowała" o sprzedaży działki pod obecny blok. Temat wzbudza emocje mieszkańców od 2008 roku.
   Myślę, że potrzebny jest w tym temacie "czas".
   Chciałbym nadmienić, że najdłuższym odcinkiem, gdzie parkują samochody jest teren przed moim domem - w tym zakresie myślę, że Państwo nie mają problemów bo nigdy nikt z domowników nie "wykrzykiwał gróźb" :). Prosimy tylko o 1,5 zapasu tak by wyjechać z bramy. Jakość życia spada ale cóż mieszkamy w centrum miasta – trzeba się z tym pogodzić.

   W zeszłym roku po interwencji Zarządu Osiedla udało się doprowadzić do wyburzenia budynku po Państwu Rothe. Miejsce, które obecnie jest użytkowane jako tzw. "parking" jest działką gminną gdzie mogą parkować WSZYSCY (mieszkańcy FH, Żółtych bloków czy ul. Mickiewicza/Prusa). Otrzymałem wiadomość z Urzędu, że póki co nie ma woli sprzedaży tego terenu - a więc ze spokojem można tam parkować.
   Myślałem, że nasza inicjatywa rozwiąże w małym stopniu problem - jest wręcz przeciwnie pojawia się coraz więcej samochodów.

   W kontekście budowy ulicy, której pozwolenie kończy się w 2017 roku zaistnieje potrzeba jeszcze jednego miejsca, gdzie będzie można spokojnie parkować. Nasza propozycja to ul. Budzyńska lub Krotowskiego. Będzie to temat spotkania z mieszkańcami - serdecznie zapraszam Pana.

   Dodatkowo apel dla osób, które parkują na tzw. placu parkingowym. W ostatnim okresie mieszkańcy narzekają na porysowane karoserie samochodów. Proszę o zachowanie rozwagi. Wielokrotnie byłem świadkiem "słownych" utarczek pomiędzy mieszkańcami czy to potrzebne?

   Zauważyć można również przekrzywiony znak drogowy w który musiał uderzyć samochód.
   W najbliższym miesiącu pojawi się w tym miejscu tablica ogłoszeniowa Gminy Mosina. Proszę o zachowanie uwagi.

   Mając na względzie zachowanie dobrych stosunków sąsiedzkich postaram się poruszyć ten temat na spotkaniu. Przypominam, że na stronie dewelopera, który budował blok FH widnieje informacja o wolnych garażach podziemnych. Takie mamy czasy niestety, że każdy „dom” posiada średnio 2 samochody więc wracamy do punktu wyjścia. Szkoda, że w 2008 roku nie uczestniczyłem bezpośrednio w rozmowach na temat sprzedaży tego terenu. Proszę mi jednak wybaczyć, miałem tylko 17 lat.
   pozdrawiam serdecznie.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Będę kandydować w przedterminowych wyborach na Burmistrza Gminy Mosina

MPZP Mosina - jezioro budzyńskie

Gmina Mosina z planem finansowym na rok 2023