Majątek Budzyń

Dawniej dwór Budzyń z końca XIX w. był własnością Ludwika Budzyńskiego. Majątek Budzyń rozciągał się od Rynku aż do Krosinka. Budynek Pałacu zlokalizowanego na jego terenie nawiązywał do architektury francuskiej XVII w.... nawiązywał ...ponieważ obecnie niszczeje i straszy swoim wyglądem. 

Pałac Budzyń od wielu lat nie przeszedł żadnego remontu. Mieszkający tam ludzie zmagają się z wieloma trudnościami. Interwencje gminnego zarządcy są tylko doraźne.

Mając na uwadze moje przywiązanie do  Osiedla Budzyń, złożyłem wraz z Przewodniczącą naszego Osiedla wniosek do Burmistrza:


Jaka była odpowiedź? Chyba każdy wie.. brak pieniędzy... ale nie o to chodzi. Przeraża mnie bardziej brak wizji do ciekawego zagospodarowania tego terenu:


Szkoda, że nie ma chęci zainteresowania się tym tematemi stworzenia spójnej wizji zagospodarowania tego terenu. Już niedługo, krajobraz Parku będzie dodatkowo "upiększać" kolejny market a w przyszłości blok mieszkalny... Stan promenady też pozostawia wiele do życzenia.
Co roku ciężki sprzęt "karuzeli" niszczy betonowe płyty oraz trawę. W zeszłym roku udało się nam przekonać władze o potrzebie zainstalowania ławek oraz koszy na śmieci.

 Jaki los czeka Majątek Budzyń?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Będę kandydować w przedterminowych wyborach na Burmistrza Gminy Mosina

Gmina Mosina z planem finansowym na rok 2023

Przedterminowe wybory już w niedzielę!