Co nowego na Osiedlu?

Chodnik na ulicy Kołłątaja Urząd Miejski zaklasyfikował drzewa, które zostaną wycięte - po ich wycięciu rozpocznie się remont chodnika (prawdopodobnie rok 2017)  

Chodnik na ulicy Reja/Budzyńskiej (dojście do przedszkola) sytuacja podobna jak na ulicy Kołłątaja - korzenie drzew wypychają płytki chodnikowe - sprawa zostanie ponownie zgłoszona do UM. W tym tygodniu przycięto trawę oraz posprzątano dojście do placu zabaw oraz teren placu - - w większości były to butelki po alkoholu! Przypominam, że obowiązuje zakaz picia w miejscach publicznych - w szczególności w tym miejscu. W imieniu Przewodniczącej Osiedla proszę o rozwagę.

Plac zabaw przy ulicy Powstańców Wielkopolskich Posprzątano plac zabaw, naprawiono bujak sprężynowy - pozostałe elementy z informacji uzyskanych od referatu mienia komunalnego mają zostać naprawione do 15 sierpnia. Opracowanie projektu placu zabaw - w toku (ogrodzenie, siłownia zewnętrzna, przestawienie elementów). Z informacji uzyskanych od burmistrza - rozpocznie się również remont płotu od strony przedszkola nr 2 “Wesołe Skrzaty”.
 

Plac zabaw na Pożegowie Czekamy na wyznaczenie przez burmistrza alternatywnej lokalizacji dla placu zabaw  

“Wykaszanie poboczy”, drzewostan Wystawione zostało zlecenie na cykliczne wykaszanie pobocza na dojeździe do tzw. Cegielni na ulicy Pożegowskiej. Czekamy na wycenę podcięcia drzew na ulicy Fiedlera. Czekamy na decyzję WZDW co do wycięcia drzew na ul. Konopnickiej.  

Kanalizacja sanitarna na ulicy Krótkiej Wybrano wykonawce robót, które rozpoczną się za kilka tygodni. Wybrany wykonawca: Alicja Tomczak „ALTRANS", ul. Słowackiego 67, 63-800 Gostyń z ceną ofertową brutto: 332.025,98 zł oraz okresem gwarancji 60 miesięcy  

Budowa ulicy Prusa Wykonawca jest już na ukończeniu robót. Obecnie prowadzone są prace tzw. wykończeniowe. Przejście dla pieszych na ul. Krotowskiego (park) oraz Kilińskiego Do końca września WZDW wykona przebudowę przejścia (obniżenie krawężników) Zmiana organizacji ruchu na ulicy Wiejskiej/Pożegowskiej Obecnie procedura “w toku”..... Wykonano również oznakowane przejście dla pieszych na ulicy Pożegowskiej (pomiędzy górnym i dolnym odcinkiem ulicy Fiedlera)  

Przystanek autobusowy na ul. Konopnickiej Pozytywnie zaopiniowany przez komisję Porządku i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej - czeka na odpowiedź zarządcy drogi WZDW. Przystanek ma być zlokalizowany na wysokości restauracji ADAMO. Aktualnie zatrzymywać się będzie na nim autobus numer 692 (Dymaczewo Nowe-Dworzec PKP Mosina). W przyszłości mam nadzieję, że linia zostanie wydłużona do Stęszewa.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Będę kandydować w przedterminowych wyborach na Burmistrza Gminy Mosina

Gmina Mosina z planem finansowym na rok 2023

Przedterminowe wybory już w niedzielę!